Vinařství Ilias

Bio Vinařství Ilias je rodinného charakteru, kde veškeré práce zastávají rodinní příslušníci. Historie vinařství je poměrně krátká, ale dynamická. Během několika let se vinařský koníček stal hlavní náplní. Ruku v ruce s tímto vývojem jde i postupné rozšiřování výrobních kapacit a modernizace používané technologie. Roční výroba je kolem 25 – 30 000 lahví. Veškerá produkce je vyráběna výhradně z hroznů z vlastních vinic o celkové rozloze 6,5 hektarů. Součástí filozofie výroby bio vín je nejen absence použití chemických postřiků na vinicích, ale také výroba vína bez použití moderních přípravků ovlivňujících chuť a vůni. Bílá vína kvasí a zrají v nerezových tancích, červená pak v dřevěných sudech barrique. Doba zrání se tak pohybuje od 8 do 24 měsíců. Přístup k výrobě vín se podřizuje skutečnosti, že patent na jejich výrobu má příroda, a tudíž není nutné jí řízenému procesu pomáhat umělými prostředky. Díky tomu je pak v chuti vín od vinařů Ilias jasně zřetelný minerální charakter typický pro pálavské viniční tratě. Tato vína se dále vyznačují nejen nízkým obsahem síry, ale v prvním roce zrání v lahvi také jemnou perlivostí. Tato perlivost je důsledkem skutečnosti, že vinaři s víny ve sklepě příliš nemanipulují, tudíž se kysličník přirozeně vytvořený v průběhu kvašení nemá možnost uvolnit. K filozofii vinařství také patří značná míra volnosti, kterou dopřávají svým zákazníkům tím, že nikde nesdělují, jaké vůně a chutě v té či oné lahvi hledat. To vše ponechávají zcela na představivosti chuťových pohárků a čichových buňkách milovníků jejich vín.

404 - Nenalezeno

Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.

FOTOGALERIE

Napište nám

Vítáme Vaše komentáře a připomínky. Neváhejte nám napsat, pokud máte tip na lokální vinařství, od kterého byste rádi nakupovali on-line.

8 + 9 =

LOCALWINE s.r.o.

Děbolínská 41
148 00 Praha 4
Kunratice

IČ: 04778821
DIČ: CZ04778821 (plátce DPH)
SZ: C 253257/MSPH Městský soud v Praze

tel: +420 603 481 677

mail: info@vinonasbavi.cz

Ověření věku

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Alkohol mohou nakoupit pouze dospělé osoby. Potvrďte, že jste starší 18 let.

nebo